PRIMUS inter pares

Kurs mnemotechnik z elementami gimnastyki mózgu

Obecnie najpopularniejszą metodą rozwijania potencjału umysłu są mnemotechniki wywodzące się ze starożytnej Grecji, gdzie były wykorzystywane przez Radę Starszych. To właśnie w starożytności odkryto podstawowe czynniki wspomagające pamięć: wyobraźnię i skojarzenia.

Albert Einstein twierdził, że wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. W obecnych czasach niestety robi się prawie wszytko, nawet z dość dużą skutecznością, aby zahamować rozwój wyobraźni, a tym samym umysłowy potencjał człowieka.

Mnemotechniki to rewelacyjna, ale przede wszystkim skuteczna metoda nauki, polegająca na aktywacji obu półkul mózgowych. Mnemotechniki wiążą się z podnoszeniem możliwości twórczych, kreatywności, ponadto wspomagają zdolności asocjacyjne. Znajdują zastosowanie przy nauce wielu przedmiotów tj.: języki obce, język polski, historia, chemia, geografia, fizyka, przyroda etc. Dzięki nim Twoje dziecko uruchomi uśpiony do tej pory potencjał swojego umysłu, co przełoży się bezpośrednio na osiągnięcia w nauce i poszerzenie własnych możliwości. Od tej pory przyswajanie nowej wiedzy stanie się czystą przyjemnością.

Natomiast gimnastyka mózgu to ćwiczenia ruchowe oparte na kinezjologii edukacyjnej, które pobudzają wytwarzanie neurotrofin - naturalnych substancji stymulujących wzrost komórek nerwowych. Obecnie kinezjologia edukacyjna uznawana jest za metodę wspierającą m.in. proces uczenia się, wzrost inteligencji, pamięć. W 1994 roku Narodowa Fundacja Uczenia w USA zatwierdziła program Kinezjologii Edukacyjnej jako jedną z czołowych technologii dla „uczącego się społeczeństwa XXI wieku”.

Dzieci i młodzież z natury chętniej angażują się w czynności, które sprawiają im radość i w takie, w których mogą się wykazać. Dlatego kurs szybkiego zapamiętywania jest skonstruowany w sposób przyjemny, wciągający i przede wszystkim motywujący do działania. Dzięki stosowaniu mnemotechnik uczniowie szybko przekonają się z jaką łatwością zapamiętują nowe informacje, a co najważniejsze nauka zaczyna być rozrywką i radością, a nie żmudnym obowiązkiem.

Przecież to jest oczywiste, że lepiej mądrze zainwestować swój czas i zapamiętywać więcej materiału na dłużej, niż ślęczeć nad książkami, a później tłumaczyć się i być zawiedzionym samym sobą… Od dziś nauka stanie się banalnie prosta. Mnemotechniki to narzędzie służące do zapanowania nad swoim potencjałem umysłowym, to swoiste prawo jazdy na autostradzie informacji i wiedzy.

Bardzo ważnym atutem stosowania mnemotechnik jest nabywanie nowych informacji w taki sposób, że przechowywane są w magazynie pamięci znacznie dłużej, niż w przypadku tradycyjnych metod nauki i wydobywane z dużą swobodą. W praktyce oznacza to nieustanny rozwój i poszerzanie horyzontów myślowych.

Inwestycja w rozwój to jedna z najmądrzejszych inwestycji.Informacje o kursie:

Grupa docelowa

Kurs przeznacozny jest dla szerokiego grona odbiorców, regularnie uczących się nowych rzeczy jak np. uczniowie czy studenci. Równie często z umiejętności szybkiej nauki korzystają osoby aktywne zawodowo, które na codzień pracują w dynamicznym środowisku (nowa wiedza, zmiany prawne, medycyna, zarządzanie). Trening pamięci i umiejętności poznawczych jest bardzo istotny dla osób starszych, dlatego zapraszamy również seniorów.

Korzyści płynące z uczestnictwa w kursie:

Zapraszam

dr Dorota Ackermann-Szulgit